10. GENEL MÜDÜR'ÜN MESAJI

Finansal okuryazarlığın gelişimine katkı

Bireylerin ve kurumların finansal hayatlarını daha sağlıklı ve etkin yönetmelerine katkı sağlamak amacıyla Kredi Okuryazarlık Haftası’nı düzenledik.

Değerli Paydaşlarımız,

Finans ve iş dünyasının koşullarının yenilendiği ve dinamizmin devam ettiği bir yılı daha geride bırakırken, ürün ve hizmet kalitemizi uzmanlığımızla harmanlamaya devam ettik. Sürdürülebilir bir gelecek için iş hedeflerimiz kadar, çevre ve toplumun önceliklerini de gözeten sosyal sorumluluk çalışmaları hayata geçirdik.

Sürdürülebilir bir gelecek için her yıl daha sağlam adımlar atmayı amaçlıyoruz. Yönetim Kurulumuz tarafından atanan Sürdürülebilirlik Komitemizin öncülüğünde, kurumsal hedeflerimiz doğrultusunda sürdürülebilirlik performansımızı ölçümlemeye başladık. Karbon ve su ayak izimizi %5 azaltmak adına Anadolu Veri Merkezi’nde kullanılan elektriğin %5’ini güneş enerjisi panellerinden sağlamaya yönelik yatırımımızı tamamladık.

Sosyal fayda için sorumluluk alıyoruz

Toplumsal faydayı önceliklendirerek 2022 faaliyet döneminde de başarılı sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ettik. Üniversite öğrencileri arasında sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek için hayata geçirdiğimiz “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması’nı hayata geçirdik. Bugüne kadar 150’yi aşkın üniversiteden 10 binin üzerinde proje fikrine ev sahipliği yapan yarışma, ülkemizde yaratıcılık ekosisteminin gelişmesi açısından en önemli mecralardan biri olmayı sürdürdü.

Genç Yetenekler Programı ile geleceğe destek

Genç Yetenekler Programı ile gençlerin ilk işlerinde işe alım, eğitim ve uyum süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyor, gençlere istihdam imkânı sunuyoruz.

genel-mudur-kkb
%5

Karbon salımı
azaltma hedefi

Çalışanlarımızla fikir alışverişi fırsatları sunan iç iletişim etkinliklerine ağırlık veriyor; gelişim ve dönüşüm için eğitim imkânları sağlıyoruz.

Bireylerin ve kurumların finansal hayatlarını daha sağlıklı ve etkin yönetmelerine katkı sağlamak amacıyla Kredi Okuryazarlık Haftası’nı düzenledik. İş dünyası, finans sektörü, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin sinerjisiyle ortaya çıkan hafta kapsamında bilinçlendirme ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Gönüllülük Platformumuz aracılığıyla çalışanlarımız, sosyal sorumluluk projelerinde etkin rol oynadı; toplumsal kalkınmaya ve sosyal faydaya katkı sağlamak için görev aldı.

KKB olarak, finans sektörünü güçlendiren etkili risk yönetimi araçlarının tasarlanması, reel sektörde şeffaf ve güvenli ticaretin yaygınlaştırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

En büyük önceliğimiz çalışanlarımız

Çalışanlarımızın farklılaşan ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak hayata geçirdiğimiz hibrit çalışma modeli ile yeni nesil ofislerimizi hem ürettiğimiz hem de sosyalleştiğimiz alanlar olarak kullanıyoruz. Çalışanlarımızla fikir alışverişi fırsatları sunan iç iletişim etkinliklerine ağırlık veriyor; gelişim ve dönüşüm için eğitim imkânları sağlıyoruz.

Sürdürülebilir bir gelecek için hem ülke ekonomimize katkı sağlayacak yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyor hem de ülke gençlerini destekliyoruz. Genç Yetenekler Programı ile gençlerin ilk işlerinde işe alım, eğitim ve uyum süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyor, gençlere istihdam imkânı sunuyoruz.

KKB’nin başarılı performansı için başta özverili katkılarından ötürü tüm çalışma arkadaşlarıma, güvenleri için üyelerimize ve paydaşlarımıza, koşulsuz desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulumuza teşekkürlerimi sunuyorum.

KKB olarak, finans sektörünü güçlendiren etkili risk yönetimi araçlarının tasarlanması, reel sektörde şeffaf ve güvenli ticaretin yaygınlaştırılması için çalışmalarımızı sürdürerek ekosistemimizden aldığımız güçle 2023 yılında da ülke ekonomimizin büyümesine katkı sunmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla,

ykb-imza

Veysel Sunman

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür