KKB 2023 FAALİYET RAPORU

KKB 2023
Faaliyet Raporu

Gelecek yolunda sürekli ilerleme kaydediyoruz.

Bireysel ve kurumsal hayatta dijitalleşmenin etkisiyle her şey değişip dönüşüyor. İhtiyaç ve beklentiler de her gün farklılaşıyor.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) olarakdijital dönüşüm vizyonumuz, Ar-Ge gücümüz ve yetkin insan kaynağımızla çeyrek asrı aşkın süredir finans ve reel sektöre katma değerli ürün ve hizmetler sunarak yine önemli ilerleme kaydettiğimiz bir yılı geride bırakıyoruz.

Ülkemiz ekonomisinin güçlenmesi ve büyümesi için faaliyette bulunurken çevresel ve sosyal faydaları gözetiyor, teknolojiyi değere dönüştürüyoruz.

Teknolojiyi doğru kullanarakbüyüme kaydediyoruz.

KKB olarak tüm hizmet süreçlerini dijital platformlardan sunmaya odaklanmış bir yapıyız. Yalnızca dijital bir hizmet sağlayıcısı değil, aynı zamanda ürün ve hizmetlerini teknolojik gelişmelerle uyumlu şekilde her geçen gün çeşitlendirmeyi de başarmış finansal teknoloji şirketi olarak konumlanıyoruz. Müşterilerimiz, iş olrtaklarımız ve tüm paydaşlarımız için değer yaratarak büyümemizi sürdürüyoruz.

93 Ürün ve Hizmet

Finansal hayata yön veren yeniliklerleyükseliş kaydediyoruz.

Dijitalleşmeye yönelik tasarladığımız ürün ve hizmetlerin yanı sıra attığımız öncü teknolojik adımlarla KKB, kamu, özel kuruluşlar ve bireysel kullanıcıların bilgiye erişim süreçlerinin hızlı, kolay ve güvenli olmasını sağlıyoruz. Findeks finansal hizmet platformu üzerinden sunduğumuz Elektronik Teminat Mektubu, Karekodlu Çek Sistemi gibi yenilikçi uygulamalarla finansal hayatın geleceğini şekillendiriyoruz.

7.412.482 Findeks Üye Sayısı

Ekonomiye güç katan KOBİ'ler içinbaşarı kaydediyoruz.

Finansal hizmet platformumuz Findeks ile reel sektör ve bireyler için geliştirdiğiimiz ürün ve hizmetleri tek çatı altında topluyoruz. Reel sektörde çarkların sorunsuz dönmesi için başarılarımızı daha yükseklere taşıyoruz. "Findeks Kredi Notu", "Karekodlu Çek Sistemi", "Risk ve Çek Raporları", "Elektronik Teminat Mektubu" ve "Reel Sektör Karar Destek Sistemleri" gibi ürün ve hizmetlerle işletmelerin hayatını kolaylaştırıyoruz.

174 Milyon Adet

Kurumsal Büro Sorgulama Sayısı

Gezegenimizin geleceği içingelişim kaydediyoruz.

Kesintisiz ve maksimum güvenlikli hizmetler için yüksek teknoloji ile donatılan KKB Anadolu Veri Merkezi, çevreci standart olarak tanımlanan “LEED Platinum Yeşil Bina Sertifikası”na sahip Türkiye’deki “ilk ve tek” veri merkezi olma özelliği ile öne çıkıyor. Veri Merkezi için karbon ayak izi ve su ayak izi değerlerini uçtan uca yaşam döngüsü değerlendirmesi yöntemiyle hesaplayan ilk kurum olmanın gururunu yaşıyoruz.

%5 Karbon Salımı ve Su Ayak İzi Azaltım Hedefi