GENEL MÜDÜR’ÜN MESAJI

Pandemi sürecinde devreye aldığımız farklı çalışma modelleri ve uzaktan çalışma sistemi ile iş sürekliliğimizi başarıyla sağladık.

Kuruluşumuzun 25. yılı anısına hazırladığımız “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Çekin Tarihi” adlı kitabı yayınladık.

Değerli Paydaşlarımız,

Tüm dünya gibi ülkemizi de etkileyen zor bir yılı geride bıraktık. 2020 yılı için yapılan planlamaların ve hedeflerin gözden geçirilmesine, tüm önceliklerin sağlık tedbirlerine göre yeniden şekillenmesine sebep olan COVID-19 salgınına karşı ülke ve millet olarak güçlü bir mücadele örneği gösterdik.

Kredi Kayıt Bürosu olarak, salgının ülkemizde görülmesiyle birlikte oluşan pandemi ortamında Genel Müdürlük ve Anadolu Veri Merkezi lokasyonlarımızda güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının tahsis edilmesi adına tedbir ve önlemleri uygulamaya aldık. Pandemi boyunca da süreci yakından takip ederek tüm idari birimlerimizin etkin yönetimiyle devreye aldığımız farklı çalışma modelleri ve uzaktan çalışma sistemi ile iş sürekliliğimizi başarılı bir şekilde sağladık.

Pandemi döneminde gündeme ışık tutmaya çalıştık

Salgının tarım ve gıda sektörüne etkisini raporladık. Tarım sektörünün yaşadığı dönüşümleri takip ederek kamuoyu ile paylaşmak amacıyla hazırladığımız raporlara bir yenisini daha ekledik. “Koronavirüsün Tarım ve Gıda Sektörüne Etkileri” raporunda, salgının makroekonomik etkilerini, tarımsal üretime ve tarım paydaşlarına etkisini açıkladık.

Ülkemizdeki başarılı uygulamalarımızı Azerbaycan’a taşıdık

25 yıldır reel sektöre ve bireylere sunduğumuz katma değerli hizmetler ile sadece bankacılık sektörü için değil, Türkiye ekonomisinin tüm paydaşları için değer yaratmaya devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle yurt dışında örnek oluyoruz. Son olarak Azerbaycan tüketicilerinin kredi skorunu öğrenmeleri için Azerbaycan Kredi Bürosu ile “Bireysel Kredi Skor Modeli Geliştirme Projesi”ni hayata geçirdik.

Geçmişten Günümüze Türkiye’de Çekin Tarihi kitabını yayınladık

Kuruluşumuzun 25. yılı anısına hazırladığımız “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Çekin Tarihi” adlı kitabı yayınladık. Tarihin derinliklerine uzanan ve ticari hayatın bir parçası olan çekin yolculuğunun kaleme alınmasını sağlayarak kalıcı bir eser bırakmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ar-Ge Merkezi ile KKB’de yeni bir dönemi başlattık

Yoğun ve özverili çalışmalarımız neticesinde Ar-Ge Merkezimizin resmiyet kazanmasını sağladık. Kurumumuzda yeni bir dönemin kapılarını aralayan bu tarihi gelişme ile birlikte sadece sunduğumuz ürün ve hizmetlerin değil aynı zamanda sahip olduğumuz teknolojik altyapı, bilgi birikimi ve insan kaynağının da ilgili makamlar tarafından tescillenmesinin gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimizde Ar-Ge Merkezi olmanın sorumluluğunu da taşıyarak başta finans sektörü olmak üzere tüm paydaşlarımızın ihtiyacına yönelik inovatif çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Proje fikir yarışmamızı dijital platforma taşıdık

Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen ve 7. kez gerçekleştirdiğimiz Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması’nın kazananlarını açıkladık. COVID-19 salgınından dolayı evde kalınan bu dönemde yarışmanın yarı final ve final aşamalarını dijital platform üzerinden yaptık. Bu yılın kazananlarını da Hayal Edin Gerçekleştirelim web sitesi ile sosyal medya hesapları üzerinden duyurduk. Türkiye genelinde 132 farklı üniversiteden, 1.134 proje başvurusu aldık, başvuran proje sahiplerine tek tek teşekkür ediyor, kazananları gönülden kutluyoruz.

Ödüllere 2020’de de devam ettik

Kurum olarak bu zor yılı çalışma arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla ödüllerle taçlandırmayı da bildik. En iyi uygulamaların değerlendirildiği IDC Türkiye CIO Ödülleri’nde Future of Work - Metrics & KBIs kategorisinde Süreç Performans Göstergelerinin Ölçümlenmesi ve Raporlanması projemizle birincilik ödülünü kazandık. Sardis Ödülleri’nin İnovasyon/Ürün ve Hizmet İnovasyonu Bölümü - Diğer Finansal Kuruluşlar kategorisinde de Findeks Mobil ile Gümüş Sardis’e layık görüldük. Effie Türkiye Yarışması’nda da Findeks Yenilenen Mobil Uygulama iletişimimizle Bronz Ödül’ün sahibi olduk.

İnovatif ürünlerle güvenli ticaretin devamı için çalışacağız

KKB olarak ülke ekonomisinin büyümesine ve reel sektörde güvenli ticaretin yaygınlaşmasına katkı sağlayacak inovatif ürün, uygulamaları ve hizmetleri önümüzdeki dönemde de hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.

Kurumumuza duydukları güven ve verdikleri desteklerden ötürü ortaklarımız ve üyelerimize, yıl boyunca etkin bir şekilde yürütülen çalışma toplantıları ve alınan kararlar ile vermiş oldukları güç ve destek için Yönetim Kurulumuza, her türlü süreç ve çalışmalarda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,

Veysel Sunman
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür V.